Међународни дан толеранције 16. новембар

HomeИзложбеМеђународни дан толеранције 16. новембар

Међународни дан толеранције 16. новембар

Педагог Јелена Пауновић и психолог Снежана Прокопијевић која је и координатор Стручног тима за инклузивно обрaзовање су припремиле и реализовале радионице „Поштовање различитости“ и „Будимо толерантни“ са ученицима 1. разреда.

Све радионице су прилагођене конкретном узрасту ученика и за циљ имају да допринесу подизању свести о толеранцији, равноправности и уважавању различитости. О овој теми, свакако не треба да причамо само на овај један дан. Она мора бити проткана кроз читав рад свих нас који радимо са децом у школи, али и родитеља/старатеља код куће. Свима нама је циљ, да од њих направимо добре људе. Људе који ће поштовати друге, оне који су другачији од њих и помоћи онима који су слабији од њих. Због различитости која постоји међу свима нама, овај свет је занимљивије место за живот.

Потрудимо се да сви заједно различити, а ипак исти поштујемо једни друге.
…“Најлепше ствари на свету не могу се видети ни додирнути, осећају се срцем…“