Свечаност за прваке првог дана у школи „8. октобар“

HomeСвечаностиСвечаност за прваке првог дана у школи „8. октобар“

Свечаност за прваке првог дана у школи „8. октобар“

Први септембар је дан радости за ђаке и просветаре, посебно за прваке. У Основној школи „8. октобар“ приређен је свечани пријем за ученике првог разреда и њихове родитеље.
Прваке и њихове родитеље поздравили су Светлана Коцић, директорка школе и Братислав Петровић, председник општине Власотинце.

„То што сте изабрали нашу школу, која је једна од најбољих у Србији, показује да имате поверење у нас, у наше учитеље. Поверили сте нам најважнију ствар, своје образовање, васпитање и одрастање. Ја верујем у своје колеге, у своје учитеље и знам да ћемо од вас направити одрасле људе достојне поштовања ма где да се нађете. Градићемо партнерски однос са родитељима, спремни смо на све изазове који нас очекују, спремни смо за даљу модернизацију школе и чинимо све за добробит наше и ваше деце“, поручила је директорка Светлана Коцић.

Ђаке, њихове родитеље, учитеље и руководство школе поздравио је и председник општине, Братислав Петровић.

„Данас крећете на један дуг и важан пут одрастања на коме ће вас пратити многи изазови. Са изазовима ћемо се заједно борити, а у лепим стварима у школи уживаћете сами. Веома је важно да поред знања и образовања које будете стекли у школи, стекнете и пријатеље. Локална самоуправа обезбедила је по 10.000 динара сваком родитељу ђака првака“, поручио је председник Братислав Петровић овогодишњим првацима.

Потом су старији другари извели музичко-поетски програм за најмлађе ученике у школи како би им овај дана заувек остао у лепом сећању.
Учитељи Татјана Ђикић, Светислав Ристић и Драгана Златковић потом су повели своје ђаке у свечано украшене учионице у којима су их чекали поклони школе и компаније „Бамби“.