ШКОЛА „8. ОКТОБАР“ ОТВОРИЛА ВРАТА ЗА СВОЈЕ ЂАКЕ

HomeАкцијеШКОЛА „8. ОКТОБАР“ ОТВОРИЛА ВРАТА ЗА СВОЈЕ ЂАКЕ

ШКОЛА „8. ОКТОБАР“ ОТВОРИЛА ВРАТА ЗА СВОЈЕ ЂАКЕ

Школе у Србији данас широм отварају своја врата за ученике свих разреда. Посебне свечаности организују се за прваке. Лепо и свечано је било и у Основној школи „8. октобар“ у којој су прваке поздравили представници локалне самоуправе, управе школе и другари из четвртог разреда са пригодним програмом.

Ученике који су први пут крочили кроз врата школе, њихове родитеље и старатеље најпре је поздравила Светлана Коцић, директорка школе.

„Овде вас чекају одличне учитељице, искусни радници  у свом послу, које ће вам бити велика подршка све време у школи, посебно на почетку. Родитеље првака замолићу да нам од данас буду партнери, да сарађујемо и заједно подстичемо наше ђаке“, истакла је директорка Коцић.

Она је подсетила да је у ОШ „8. октобар“ претходне школске године обављено спољашње вредновање, односно екстерна евалуација и да је школа по други пут добила највишу оцену.

„Наша школа је скоро реновирана, имамо идеалне услове за несметан развој и образовање наших ученика, кабинети су опремљени најновијом опремом и средствима. Одрастање и васпитање у нашој школи биће добро и надам се да ћемо од ове деце направити праве, сигурне у себе и вредне људе“, истакла је Светлана Коцић.

У име локалне самоуправе ученике, њихове родитеље и просветаре поздравио је Владимир Коцић, заменик председника општине Власотинце.

„Ово је веома важан тренутак за свако дете, а посебно за родитеље и ја вам од срца желим срећан полазак у први разред. Баш зато што знамо колико је то значајан тренутак за сваку породицу, општина Власотинце уплатила је на рачун родитеља по 15.000 динара за припрему за полазак у први разред. Школа у коју полазите је реновирана од пода до плафона и у њој су заиста сјајни услови за рад. Зато децо, ваше је да учите, да радите, да се играте, а пре свега да будете добри другови и људи. Надам се да ћете из школе понети само лепе успомене, а ако буде проблема, решаваћемо их сви заједно“, поручио је првацима Владимир Коцић.

Прваке су ове године преузеле учитељице: Биљана Милтеновић, Александра Поп-Илић и Данијела Маринковић. Оне су са својим малим ђацима кренуле до учионице и увели их у један нови свет знања, другарства и радости.

Свечано су у школу примљени и ученици петог разреда којима је добродошлицу најпре пожелела директорка школе Светлана Коцић, а преузеле их разредне старешине: Владимир Петковић, наставник географије, Биљана Милошевић и Јелена Ђокић, наставнице српског језика и књижевности и Милош Петковић, наставник хемије и информатике. Било је мало треме, пуно радости и ишчекивања за петаке, који данас отварају ново поглавље у свом школовању.