Алманах „Рукописи не горе“

HomeИзложбеАлманах „Рукописи не горе“

Алманах „Рукописи не горе“

Новинарска секција са наставницом Иваном Станковић

Реч уредника

„Увек запамтите да сте важни, важни сте и вољени сте, и доносите на овај свет ствари које нико други не може.”

Ово је једна од значајних, дивних и инспиришућих реченица из књиге “Дечак, кртица, лисица, коњ“ Чарлија Мекејсија. Ово је реченица коју сви треба да имамо у глави и коју и наши ученици треба да знају и користе је као инспирацију, мотивацију и средство којим ће јачати своје самопоуздање.

Књига нам, нажалост, није доступна на српском језику, али смо моји ученици и ја гледали диван цртани филм, промишљали и разговарали о филму и реченицама које су дивне и могу нас чинити бољим ако их схватимо и разумемо.

У овом броју Алманаха видећете колико су важни ови мали креативци, шта све доносе и чему све могу научити нас одрасле.

Ивана Станковић
професор српској језика и књижевности

Алманх можете преузети ОВДЕ