Almanah „Rukopisi ne gore“

HomeIzložbeAlmanah „Rukopisi ne gore“

Almanah „Rukopisi ne gore“

Novinarska sekcija sa nastavnicom Ivanom Stanković

Reč urednika

„Uvek zapamtite da ste važni, važni ste i voljeni ste, i donosite na ovaj svet stvari koje niko drugi ne može.”

Ovo je jedna od značajnih, divnih i inspirišućih rečenica iz knjige “Dečak, krtica, lisica, konj“ Čarlija Mekejsija. Ovo je rečenica koju svi treba da imamo u glavi i koju i naši učenici treba da znaju i koriste je kao inspiraciju, motivaciju i sredstvo kojim će jačati svoje samopouzdanje.

Knjiga nam, nažalost, nije dostupna na srpskom jeziku, ali smo moji učenici i ja gledali divan crtani film, promišljali i razgovarali o filmu i rečenicama koje su divne i mogu nas činiti boljim ako ih shvatimo i razumemo.

U ovom broju Almanaha videćete koliko su važni ovi mali kreativci, šta sve donose i čemu sve mogu naučiti nas odrasle.

Ivana Stanković
profesor srpskoj jezika i književnosti

Almanh možete preuzeti OVDE