Međunarodni dan tolerancije 16. novembar

HomeIzložbeMeđunarodni dan tolerancije 16. novembar

Međunarodni dan tolerancije 16. novembar

Pedagog Jelena Paunović i psiholog Snežana Prokopijević koja je i koordinator Stručnog tima za inkluzivno obrazovanje su pripremile i realizovale radionice „Poštovanje različitosti“ i „Budimo tolerantni“ sa učenicima 1. razreda.

Sve radionice su prilagođene konkretnom uzrastu učenika i za cilj imaju da doprinesu podizanju svesti o toleranciji, ravnopravnosti i uvažavanju različitosti. O ovoj temi, svakako ne treba da pričamo samo na ovaj jedan dan. Ona mora biti protkana kroz čitav rad svih nas koji radimo sa decom u školi, ali i roditelja/staratelja kod kuće. Svima nama je cilj, da od njih napravimo dobre ljude. Ljude koji će poštovati druge, one koji su drugačiji od njih i pomoći onima koji su slabiji od njih. Zbog različitosti koja postoji među svima nama, ovaj svet je zanimljivije mesto za život.

Potrudimo se da svi zajedno različiti, a ipak isti poštujemo jedni druge.
…“Najlepše stvari na svetu ne mogu se videti ni dodirnuti, osećaju se srcem…“