PROBNI ZAVRŠNI ISPIT 2023/2024.GOD.

HomeŠkolske novostiPROBNI ZAVRŠNI ISPIT 2023/2024.GOD.

PROBNI ZAVRŠNI ISPIT 2023/2024.GOD.

UPUTSTVO ZA RODITELJE I UČENIKE,ODNOSNO DRUGE ZAKONSKE ZASTUPNIKE

Probni završni ispit polažu svi učenici osmog razreda.

Probni završni ispit organizuje se na način koji osigurava bezbednost i zdravlje učenika i zaposlenih, u skladu sa preporukama nadležnih organa i institucija, u školskom prostoru.

– Probni završni ispit iz matematike počinje u petak 22.03.2024.god. u 12 časova. Izrada testa traje 120 minuta.
– Probni završni ispit iz srpskog/maternjeg jezika počinje u subotu 23.03.2024.god. u 9 časova. Izrada testa traje 120 minuta.
-Probni završni ispit / izabrani predmet/ test iz jednog od obaveznih predmeta iz prirodnih i društvenih nauka, a po opredeljenju učenika počinje u subotu 23.03.2024.god. u 11:30 časova.Izrada testa traje 120 minuta.
-Učenici na probni završni ispit dolaze 30 minuta pre početka testa.

*Na ispit iz srpskog, odnosno maternjeg jezika i na ispit na kome se polaže izabrani predmet učenici treba da ponesu hemijsku i grafitnu olovku i gumicu.

*Na ispit iz matematike učenici treba da ponesu hemijsku i grafitnu olovku, gumicu, lenjir, trugao i šestar.

*Učenici se raspoređuju u prostor za polaganje, odnosno u učionice prema utvrđenom Jednistvenom spisku učenika (redni broj sa spiska odgovara broju mesta za polaganje – označenom na klupi).

* Preporučuje se da učenici odgovore prvo pišu grafitnom olovkom (što nije obavezno), a tek na kraju plavom hemijskom olovkom. Ovo je važno, jer se odgovori napisani grafitnom olovkom, kao ni prepravljani odgovori napisani hemijskom olovkom ili hemijskom olovkom druge osim plave boje, neće priznavati pri bodovanju. Upotreba hemijske olovke tzv. piši-briši nije dozvoljena (mastilo ove olovke je nestabilno pri zagrevanju, što prilikom skeniranja testova za pregledanje može da dovede do nestajanja zapisa).

*Na probnom završnom ispitu nije dozvoljeno korišćenje mobilnih telefona, kalkulatora, beležaka, papira, niti drugih materijala koji ne spadaju u propisan pribor za ispit. Učenici su dužni da na za to predviđeno mesto, ispred učionice, odlože svoje torbe, isključene mobilne telefone, kalkulatore i druga tehnička pomagala, pernice, beleške, papire, hranu i slično, osim vode/osvežavajućeg napitka.

*Na ispitu nije dozvoljeno prepisivanje, razgovor među učenicima i ometanje drugih učenika. Učenici će biti udaljeni sa ispita ukoliko ne poštuju propisanu proceduru na ispitu i uputstva data od strane dežurnih nastavnika. Učenik koji bude udaljen sa testa dobiće nula bodova na tom testu.

*Učenici ne smeju napuštati prostoriju u kojoj se polaže ispit prvih 45 minuta ispita , kao ni poslednjih 15 minuta.

*Kada učenici završe izradu testa, treba da pozovu dežurnog nastavnika podizanjem ruke i da posle predaje testa, napuste prostor tako da ne remete rad drugih učenika.

Molimo roditelje, odnosno druge zakonske zastupnike da provere da li su učenici poneli potreban pribor za rad i đačku knjižicu.