СА ПРВИМ ТАКМИЧЕЊИМА СТИГЛИ И ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ ЗА УЧЕНИКЕ ОШ „8. ОКТОБАР“

HomeШколске новостиСА ПРВИМ ТАКМИЧЕЊИМА СТИГЛИ И ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ ЗА УЧЕНИКЕ ОШ „8. ОКТОБАР“

СА ПРВИМ ТАКМИЧЕЊИМА СТИГЛИ И ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ ЗА УЧЕНИКЕ ОШ „8. ОКТОБАР“

У току су такмичења на различитим нивоима из различитих предмета за ученике основних и средњих школа. Први добри резултати стигли су у Основну школу „8. октобар“. Већ овог викенда ученике очекују републичка такмичења из енглеског и француског језика, која ће се одржати на Филолошком факултету у Београду.
На Републичком такмичењу у знању енглеског језика учествоваће ученици професора енглеског језика и ментора, Драгана Ивановића: Млађан Младеновић, Катарина Крстић и Теодора Миленковић, као и њихови вршњаци Василије Николић и Василије Цветановић, ученици професора енглеског језика и ментора, Саше Савића. Професорка француског језика и ментор, Јелена Стаменковић биће подршка Василију Цветановићу и Лари Коцић на Републичком такмичењу из француског језика.
Републичко такмичење из физике одржаће се 20. априла у Аранђеловцу, на њему ће учествовати Павле Вељковић уз подршку Јасмине Тотошковић, професорке физике. У Ваљеву ће се 11. маја одржати Републичко такмичење из математике за које је учешће изборио Марко Станковић под менторством професора, Душана Валчића.
Ученике ове школе очекују и такмичења из других предмета, а добре резултате редовно постижу на ликовним и литерарним конкурсима.