SA PRVIM TAKMIČENJIMA STIGLI I DOBRI REZULTATI ZA UČENIKE OŠ „8. OKTOBAR“

HomeŠkolske novostiSA PRVIM TAKMIČENJIMA STIGLI I DOBRI REZULTATI ZA UČENIKE OŠ „8. OKTOBAR“

SA PRVIM TAKMIČENJIMA STIGLI I DOBRI REZULTATI ZA UČENIKE OŠ „8. OKTOBAR“

U toku su takmičenja na različitim nivoima iz različitih predmeta za učenike osnovnih i srednjih škola. Prvi dobri rezultati stigli su u Osnovnu školu „8. oktobar“. Već ovog vikenda učenike očekuju republička takmičenja iz engleskog i francuskog jezika, koja će se održati na Filološkom fakultetu u Beogradu.
Na Republičkom takmičenju u znanju engleskog jezika učestvovaće učenici profesora engleskog jezika i mentora, Dragana Ivanovića: Mlađan Mladenović, Katarina Krstić i Teodora Milenković, kao i njihovi vršnjaci Vasilije Nikolić i Vasilije Cvetanović, učenici profesora engleskog jezika i mentora, Saše Savića. Profesorka francuskog jezika i mentor, Jelena Stamenković biće podrška Vasiliju Cvetanoviću i Lari Kocić na Republičkom takmičenju iz francuskog jezika.
Republičko takmičenje iz fizike održaće se 20. aprila u Aranđelovcu, na njemu će učestvovati Pavle Veljković uz podršku Jasmine Totošković, profesorke fizike. U Valjevu će se 11. maja održati Republičko takmičenje iz matematike za koje je učešće izborio Marko Stanković pod mentorstvom profesora, Dušana Valčića.
Učenike ove škole očekuju i takmičenja iz drugih predmeta, a dobre rezultate redovno postižu na likovnim i literarnim konkursima.

Arhiva članaka