SVEČANO ZA DAN ŠKOLE

HomeSvečanostiSVEČANO ZA DAN ŠKOLE

SVEČANO ZA DAN ŠKOLE

Osnovna škola „8. oktobar“ obeležila je prigodnim programom još jedan svoj rođendan. Pored učenika i kolektiva škole, svečanosti su prisustvovale i mnogobrojne zvanice. Program je počeo himnom kojom je školski hor svima poželeo dobrodošlicu. Nastavljen je predstavom pod nazivom „Ljubav“, kojom su učenici prisutne vratili u školske dane i podsetili na česte razgovore vođene u holu škole. Kolažni program je pripremljen i realizovan pod budnim okom profesorke srpskog jezika Biljane Milošević i pod dirigentskom palicom profesora muzičke kulture Bojana Cenića. Potom je u ime domaćina sve prisutne pozdravila direktorka škole, Svetlana Kocić.

,

Svetlana Kocić je sve podsetila da ove godine škola slavi 52 godine svog postojanja, da su mnogi učenici učili prva slova, račun i sticali znanja upravo u ovoj školi. Ona je istakla:
„Danas obeležavamo 52 godine postojanja i rada naše škole. Više od pet decenija zasnovanih na najplemenitijoj misiji obrazovanja i vaspitanja, uvek se vodeći premisom znanje je blago koje svog vlasnika svugde prati. Tokom svog postojanja škola je iznedrila mnoga značajna imena u oblasti nauke, kulture, sporta, politike kako u zemlji tako i van njenih granica. Oni predstavljaju dostojanstveno svoju zemlju, svoje Vlasotince i svoju školu. Nadam se i svi zajedno verujemo da mogu više i mnogo bolje. Učiteljski i nastavnički kadar u kontinuitetu radi na svom profesionalnom usavršavanju prateći savremene tokove u nastavi kako bi išli u korak sa vremenom i sve zahtevnijim izazovima savremene škole, obavljajući časno, stručno i posvećeno posao prosvetnog radnika. Iz godine u godinu ulažemo napore da obezbedimo uslove učenicima i zaposlenima u školi, pri čemu imamo podršku resornog ministarstva, lokalne samouprave i mnogobrojnih prijatelja škole. I dalje ćemo pažljivo birati prioritete u skladu sa potrebama i našim mogućnostima i nastaviti da ulažemo u ovaj naš hram znanja jer nema vrednijeg resursa od naših mladih ljudi, niti važnije obaveze od njihovog zdravlja i obrazovanja.“
U skladu sa promocijom i podsticanjem dečjeg stvaralaštva u školi su tradicionalno raspisani literarni i likovni konkursi za učenike svih razreda, a najbolji učesnici su nagrađeni na svečanoj sednici škole.
Na literarnom konkursu povodom Dana škole u razrednoj nastavi prvo mesto osvojio je Nikola Momčilović, učenik 2/2 razreda, drugo mesto pripalo je Nikolini Stojičić iz 2/4 razreda, a treće mesto Vukanu Stankoviću, učeniku 4/2 odeljenja. Na istom konkursu u predmetoj nastavi najbolji je rad Nade Blagojević, učenice 7/2 odeljenja, drugo mesto pripalo je Leni Ilić iz 7/3 razreda, treće mesto osvojila je Danka Đokić, učenica 6/2 odeljenja.
Na likovnom konkursu prvo mesto pripalo je Miliji Mihajloviću, učeniku 2/4 odeljenja, drugo mesto osvojio je rad učenika Mihajla Ilića 1/1, treće mesto zauzela je Nikolina Ignjatović iz 4/1 razreda. U predmetoj nastavi najbolji rad je učenice Dunje Ilić 5/4, drugo mesto pripalo je Lani Radenković iz 7/3 dok je treće mesto osvojila Iva Baba-Stojanski 5/4.