Svečanost za prvake prvog dana u školi „8. oktobar“

HomeSvečanostiSvečanost za prvake prvog dana u školi „8. oktobar“

Svečanost za prvake prvog dana u školi „8. oktobar“

Prvi septembar je dan radosti za đake i prosvetare, posebno za prvake. U Osnovnoj školi „8. oktobar“ priređen je svečani prijem za učenike prvog razreda i njihove roditelje.
Prvake i njihove roditelje pozdravili su Svetlana Kocić, direktorka škole i Bratislav Petrović, predsednik opštine Vlasotince.

„To što ste izabrali našu školu, koja je jedna od najboljih u Srbiji, pokazuje da imate poverenje u nas, u naše učitelje. Poverili ste nam najvažniju stvar, svoje obrazovanje, vaspitanje i odrastanje. Ja verujem u svoje kolege, u svoje učitelje i znam da ćemo od vas napraviti odrasle ljude dostojne poštovanja ma gde da se nađete. Gradićemo partnerski odnos sa roditeljima, spremni smo na sve izazove koji nas očekuju, spremni smo za dalju modernizaciju škole i činimo sve za dobrobit naše i vaše dece“, poručila je direktorka Svetlana Kocić.

Đake, njihove roditelje, učitelje i rukovodstvo škole pozdravio je i predsednik opštine, Bratislav Petrović.

„Danas krećete na jedan dug i važan put odrastanja na kome će vas pratiti mnogi izazovi. Sa izazovima ćemo se zajedno boriti, a u lepim stvarima u školi uživaćete sami. Veoma je važno da pored znanja i obrazovanja koje budete stekli u školi, steknete i prijatelje. Lokalna samouprava obezbedila je po 10.000 dinara svakom roditelju đaka prvaka“, poručio je predsednik Bratislav Petrović ovogodišnjim prvacima.

Potom su stariji drugari izveli muzičko-poetski program za najmlađe učenike u školi kako bi im ovaj dana zauvek ostao u lepom sećanju.
Učitelji Tatjana Đikić, Svetislav Ristić i Dragana Zlatković potom su poveli svoje đake u svečano ukrašene učionice u kojima su ih čekali pokloni škole i kompanije „Bambi“.