HomeŠkolske novostiUspešno Opštinsko Takmičenje iz Tehnike i Tehnologije održano u OŠ Karađorđe Petrović u Kruševici

Uzbudljivo opštinsko takmičenje iz Tehnike i Tehnologije održano je 01.03.2024. godine u prostorijama Osnovne škole Karađorđe Petrović u Kruševici. Ovo takmičenje okupilo je učenike osnovnih škola iz šireg područja koji su se nadmetali u različitim disciplinama, istražujući svet modelarstva.

Glavni fokus takmičenja bio je na Tehniku i Tehnologiju, ali i kategorijama avio, brodo, i auto modelarstva, gde su učenici imali priliku da pokažu svoje veštine, kreativnost i tehničko znanje. Ove discipline ne samo da razvijaju tehničke veštine kod učenika, već ih takođe podstiču da istraže svoju maštovitost i inovativnost kroz praktične zadatke.

U prilogu, učenicima i njihovim mentorima dostavljamo rezultate po razredima, kako bi se pohvalili trudom i postignućima svih učesnika. Ovo takmičenje ne samo da pruža priliku za takmičarski duh, već i za razmenu ideja i iskustava među učenicima i mentorima, što doprinosi bogatstvu obrazovnog iskustva van učionice.

Ponosni smo na Osnovnu školu Karađorđe Petrović je što je bila domaćin ovog događaja, koji podstiće razvoj tehničkih veština i kreativnosti kod mladih generacija. Čestitamo svim učesnicima na njihovim dostignućima i radujemo se budućim takmičenjima koja će dodatno inspirisati naše mlade inženjere i dizajnere.

Žaklina Đikić
Pomoćnik direktora