Песнички час – Учитељству у част

HomeСвечаностиПеснички час – Учитељству у част

Песнички час – Учитељству у част

ПОЧЕО 29. ПЕСНИЧКИ ЧАС

Дружењем ученика Основне школе „8. oктoбар“ и песника-учесника традиционалне манифестације Песнички час – учитељству у част у спомен Даници Горуновић Тасић, данас је почео 29. Песнички час. Овогодишњу песничку дружину чине Мирјана Булатовић, Невена Витошевић и Елена Рожкова Станисављевић. Право песничко надпевавање између песника и ђака почело је тачно у подне. Чланови рецитаторске секције дочекали су госте стиховима, а песникиње узвратиле. Посебну чар Песничком часу дала је Елена Рожкова Станисављевић, која је песмама, уз гитару, поздравила ученике. Заједно су запевали Каљинку, Каћушу и песму Ау, што је школа згодна. Потом су нас још једном подсетили на мисли нашег нобеловца Иве Андрића „остати равнодушан према књизи, значи лакомислено осиромашити свој живот“.

Још један Песнички час у Основној школи „8. октобар“ је завршен, а како ученици рекоше „до новог сусрета са њима они ће се дружити са њиховим књигама и уживати у чаролији писане речи“.

Песнички час је јединствена манифестација на југу Србије, замишљена је као дружење ученика и песника и тако већ скоро три деценије. За скоро три деценије трајања имали смо прилику да се упознамо и дружимо са најпознатијим дечјим песницима, међу којима су: Мира Алечковић, Душко Трифуновић, Даринка Јеврић, Дара Секулић, Драган Лукић, Мошо Одаловић, Добрица Ерић, Ђорђо Сладоје, Урош Петровић, Милосав Тешић, Недељко Попадић, Љубивоје Ршумовић, Бранко Стевановић, Игор Коларов, Раша Попов, Тоде Николетић, Власта Ценић, Бошко Ломовић, Стефан Митић Тићми и други.