Pesnički čas – Učiteljstvu u čast

HomeSvečanostiPesnički čas – Učiteljstvu u čast

Pesnički čas – Učiteljstvu u čast

POČEO 29. PESNIČKI ČAS

Druženjem učenika Osnovne škole „8. oktobar“ i pesnika-učesnika tradicionalne manifestacije Pesnički čas – učiteljstvu u čast u spomen Danici Gorunović Tasić, danas je počeo 29. Pesnički čas. Ovogodišnju pesničku družinu čine Mirjana Bulatović, Nevena Vitošević i Elena Rožkova Stanisavljević. Pravo pesničko nadpevavanje između pesnika i đaka počelo je tačno u podne. Članovi recitatorske sekcije dočekali su goste stihovima, a pesnikinje uzvratile. Posebnu čar Pesničkom času dala je Elena Rožkova Stanisavljević, koja je pesmama, uz gitaru, pozdravila učenike. Zajedno su zapevali Kaljinku, Kaćušu i pesmu Au, što je škola zgodna. Potom su nas još jednom podsetili na misli našeg nobelovca Ive Andrića „ostati ravnodušan prema knjizi, znači lakomisleno osiromašiti svoj život“.

Još jedan Pesnički čas u Osnovnoj školi „8. oktobar“ je završen, a kako učenici rekoše „do novog susreta sa njima oni će se družiti sa njihovim knjigama i uživati u čaroliji pisane reči“.

Pesnički čas je jedinstvena manifestacija na jugu Srbije, zamišljena je kao druženje učenika i pesnika i tako već skoro tri decenije. Za skoro tri decenije trajanja imali smo priliku da se upoznamo i družimo sa najpoznatijim dečjim pesnicima, među kojima su: Mira Alečković, Duško Trifunović, Darinka Jevrić, Dara Sekulić, Dragan Lukić, Mošo Odalović, Dobrica Erić, Đorđo Sladoje, Uroš Petrović, Milosav Tešić, Nedeljko Popadić, Ljubivoje Ršumović, Branko Stevanović, Igor Kolarov, Raša Popov, Tode Nikoletić, Vlasta Cenić, Boško Lomović, Stefan Mitić Tićmi i drugi.