АКЦИЈА ЗА ИЗГРАДЊУ БОЛНИЦА ПО МЕРИ ДЕТЕТА

АКЦИЈА ЗА ИЗГРАДЊУ БОЛНИЦА ПО МЕРИ ДЕТЕТА

ДАНАС ПРУЖЕНА ПОДРШКА ДЕЦИ ОБОЛЕЛОЈ ОД МАЛИГНИХ БОЛЕСТИ
СПРОВЕДЕНА АКЦИЈА ЗА ИЗГРАДЊУ БОЛНИЦА ПО МЕРИ ДЕТЕТА

Национално удружење родитеља деце оболеле од рака – НУРДОР обележава Златни септембар – месец подршке деци оболелој од малигних болести. Данас се у 35 градова широм Србије организује програм за децу и креативне радионице. Сличне акције данас су одржане у: Београду, Нишу, Новом Саду, Зрењанину, Панчеву, Крагујевцу, Коцељеви, Ваљеву, Убу, Лазаревцу, Ивањици, Сомбору, Врању, Владичином Хану, Кикинди, Суботици, Сремској Митровици, Лесковцу, Пироту, Лебану, Крушевцу, Рековцу, Чачку, Смедереву, Параћину, Златибору, Прокупљу, Власотинцу, Бајиној Башти, Пожаревцу, Шапцу, Руми и Зајечару.

Техничка школа у Власотинцу подржала је иницијативу НУРДОР-а и у сарадњи са основним школама и вртићем организовала програм за децу и креативне радионице.
Предшколци и ђаци окупљени у центру града су својим ликовним радовима и порукама послали подршку оболелим вршњацима из целе Србије. Био је ово за све њих јединствени час емпатије и доброте, једна од најважнијих лекција која мора да се научи.

Акцијом је координирала професорка Јасмина Ђорђевић, која већ годинама уназад са својим ученицима учествује у хуманитарним активностима.

Захваљујући подршци донатора НУРДОР континуирано ради на улагању у свих шест хематоонколошких одељења у земљи. Потпуно ново хематоонколошко одељење у Нишу изграђено је 2018. године и у потпуности је реновирано одељење у Крагујевцу. За 20 година постојања укупно је уложено више од три милиона евра за опремање свих одељења и организовано стручно усавршавање лекара и медицинских сестара. Очекује се реализација пројекта реконструкције хематоонколошког одељења у Институту за заштиту деце и омладине Војводине као и реконструкција хематооколошког одељења у Универзитетској дечијој болници у Тиршовој.

„Како би сви заједно наставили да се боримо за болнице по мери детета, ове године месец подршке деци оболелој од рака Златни септембар, посвећујемо ширењу визије о значају континуиране подршке храброј деци и њиховим породицама током великих животних борби.

Настављамо и прикупљање средстава за реализацију предстојећих пројеката. У Србији сваког дана једно дете оболи од рака. На нама као друштву је одговорност да обезбедимо најбоље могуће услове и квалитет лечења у свим здравственим центрима у Србији. То подразумева реконструкцију или адаптацију хематоонколошких одељења према највишим стандардима, улагање у опрему и здравствени кадар“, стоји у поруци Нурдора свим учесницима у данашњој акцији.

Ова организација је позивала све грађане и друштвено одговорне компаније да се придруже и подрже акцију путем НУРДОР изазова на друштвеним мрежама, слањем поруке 2 на 1150 за редовно месечно донирање у износу од 200 динара.

„Само удруженим снагама можемо досањати наш сан у који верујемо и који смо заједно почели да остварујемо и изградимо болнице по мери детета“, стоји у апелу НУРДОР-а.