AKCIJA ZA IZGRADNJU BOLNICA PO MERI DETETA

AKCIJA ZA IZGRADNJU BOLNICA PO MERI DETETA

DANAS PRUŽENA PODRŠKA DECI OBOLELOJ OD MALIGNIH BOLESTI
SPROVEDENA AKCIJA ZA IZGRADNJU BOLNICA PO MERI DETETA

Nacionalno udruženje roditelja dece obolele od raka – NURDOR obeležava Zlatni septembar – mesec podrške deci oboleloj od malignih bolesti. Danas se u 35 gradova širom Srbije organizuje program za decu i kreativne radionice. Slične akcije danas su održane u: Beogradu, Nišu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Pančevu, Kragujevcu, Koceljevi, Valjevu, Ubu, Lazarevcu, Ivanjici, Somboru, Vranju, Vladičinom Hanu, Kikindi, Subotici, Sremskoj Mitrovici, Leskovcu, Pirotu, Lebanu, Kruševcu, Rekovcu, Čačku, Smederevu, Paraćinu, Zlatiboru, Prokuplju, Vlasotincu, Bajinoj Bašti, Požarevcu, Šapcu, Rumi i Zaječaru.

Tehnička škola u Vlasotincu podržala je inicijativu NURDOR-a i u saradnji sa osnovnim školama i vrtićem organizovala program za decu i kreativne radionice.
Predškolci i đaci okupljeni u centru grada su svojim likovnim radovima i porukama poslali podršku obolelim vršnjacima iz cele Srbije. Bio je ovo za sve njih jedinstveni čas empatije i dobrote, jedna od najvažnijih lekcija koja mora da se nauči.

Akcijom je koordinirala profesorka Jasmina Đorđević, koja već godinama unazad sa svojim učenicima učestvuje u humanitarnim aktivnostima.

Zahvaljujući podršci donatora NURDOR kontinuirano radi na ulaganju u svih šest hematoonkoloških odeljenja u zemlji. Potpuno novo hematoonkološko odeljenje u Nišu izgrađeno je 2018. godine i u potpunosti je renovirano odeljenje u Kragujevcu. Za 20 godina postojanja ukupno je uloženo više od tri miliona evra za opremanje svih odeljenja i organizovano stručno usavršavanje lekara i medicinskih sestara. Očekuje se realizacija projekta rekonstrukcije hematoonkološkog odeljenja u Institutu za zaštitu dece i omladine Vojvodine kao i rekonstrukcija hematookološkog odeljenja u Univerzitetskoj dečijoj bolnici u Tiršovoj.

„Kako bi svi zajedno nastavili da se borimo za bolnice po meri deteta, ove godine mesec podrške deci oboleloj od raka Zlatni septembar, posvećujemo širenju vizije o značaju kontinuirane podrške hrabroj deci i njihovim porodicama tokom velikih životnih borbi.

Nastavljamo i prikupljanje sredstava za realizaciju predstojećih projekata. U Srbiji svakog dana jedno dete oboli od raka. Na nama kao društvu je odgovornost da obezbedimo najbolje moguće uslove i kvalitet lečenja u svim zdravstvenim centrima u Srbiji. To podrazumeva rekonstrukciju ili adaptaciju hematoonkoloških odeljenja prema najvišim standardima, ulaganje u opremu i zdravstveni kadar“, stoji u poruci Nurdora svim učesnicima u današnjoj akciji.

Ova organizacija je pozivala sve građane i društveno odgovorne kompanije da se pridruže i podrže akciju putem NURDOR izazova na društvenim mrežama, slanjem poruke 2 na 1150 za redovno mesečno doniranje u iznosu od 200 dinara.

„Samo udruženim snagama možemo dosanjati naš san u koji verujemo i koji smo zajedno počeli da ostvarujemo i izgradimo bolnice po meri deteta“, stoji u apelu NURDOR-a.