ЧАС ИСТОРИЈЕ ЗА ТРЕЋАКЕ ИЗ „8. ОКТОБРА“

HomeИзложбеЧАС ИСТОРИЈЕ ЗА ТРЕЋАКЕ ИЗ „8. ОКТОБРА“

ЧАС ИСТОРИЈЕ ЗА ТРЕЋАКЕ ИЗ „8. ОКТОБРА“

Јединствени час историје и уметности имали су данас ученици трећег разреда Основне школе „8. октобар“. Они су у пратњи учитеља: Љубише Пешића, Смиљке Стојановић, Гордане Лепојевић и Жаклине Димитријевић посетили Завичајни музеј како би видели поставку „Градитељско наслеђе Власотинца“, а потом су обишли и поставку портрета „Знаменити Власотинчани“, сликара Александра Спасића, која се налази у малој галерији на спрату Сале Културног центра. О Власотинчанима који су се својим радом и делом великим словима уписали у историју Власотинца током минулих деценија говорио је Бртислав Валчић, уредник ликовног програма у Културном центру.

На Спасићевим портретима овековечени су: Илија Стреља, Христифор Црниловић, Зора Црниловић, Урош Црниловић, Петар Спирић, Миодраг Нагорни, Душан Каруовић, Богољуб Митић, Милан Валчић, Драгиша Цветковић, Јован Цветковић, Војислав Поповић, Влада Поповић, Влада Илић и Милан Нешић.

Ученике и учитеље који воде трећи разред поздравила је Маја Марковић, директорка Културног центра и позвала их да што чешће посећују изложбе и Завичајни музеј.