ČAS ISTORIJE ZA TREĆAKE IZ „8. OKTOBRA“

HomeIzložbeČAS ISTORIJE ZA TREĆAKE IZ „8. OKTOBRA“

ČAS ISTORIJE ZA TREĆAKE IZ „8. OKTOBRA“

Jedinstveni čas istorije i umetnosti imali su danas učenici trećeg razreda Osnovne škole „8. oktobar“. Oni su u pratnji učitelja: Ljubiše Pešića, Smiljke Stojanović, Gordane Lepojević i Žakline Dimitrijević posetili Zavičajni muzej kako bi videli postavku „Graditeljsko nasleđe Vlasotinca“, a potom su obišli i postavku portreta „Znameniti Vlasotinčani“, slikara Aleksandra Spasića, koja se nalazi u maloj galeriji na spratu Sale Kulturnog centra. O Vlasotinčanima koji su se svojim radom i delom velikim slovima upisali u istoriju Vlasotinca tokom minulih decenija govorio je Brtislav Valčić, urednik likovnog programa u Kulturnom centru.

Na Spasićevim portretima ovekovečeni su: Ilija Strelja, Hristifor Crnilović, Zora Crnilović, Uroš Crnilović, Petar Spirić, Miodrag Nagorni, Dušan Karuović, Bogoljub Mitić, Milan Valčić, Dragiša Cvetković, Jovan Cvetković, Vojislav Popović, Vlada Popović, Vlada Ilić i Milan Nešić.

Učenike i učitelje koji vode treći razred pozdravila je Maja Marković, direktorka Kulturnog centra i pozvala ih da što češće posećuju izložbe i Zavičajni muzej.